Hun Yuan Čchi kung

Čchi kung je starobylé tradiční čínské cvičení, které zahrnuje fyzické pohyby, které podporují proudění energie Čchi v těle. Předpokládá se, vzniklo před více než 2000 lety a od té doby se rozvětvilo do mnoha stylů.

Existuje mnoho různých stylů a forem Čchi kungu a každý může mít trochu jiné techniky a zaměření. Některé styly se více zaměřují na fyzické pohyby a cvičení, zatímco jiné kládou větší důraz na dýchací techniky a meditaci.

Cvičení přináší mnoho benefitů, včetně zlepšené fyzické a duševní pohody, zlepšení rovnováhy a koordinace, zlepšení dýchání a posílení imunitního systému. Začíná s nízkou fyzickou zátěží a proto vítáme všechny věkové kategorie i všechny úrovně zdatnosti.

Cvičení Čchi kung – úvodní postoj Wu ji (postoj Prázdnoty)

Kromě fyzických a zdravotních výhod je Čchi kung často popisován jako „meditace v pohybu“, protože zahrnuje soustředění se na přítomný okamžik a zbavení se stresu a rozptýlení. Pomáhá zlepšit duševní jasnost a soustředění a také snížuje pocity úzkosti a stresu.

  1. Zlepšení fyzického a mentálního uvolnění: zlepšuje fyzické uvolnění a snížuje napětí v těle. Pomáhá zlepšit mentální uvolnění a snížit stres a úzkost.
  2. Zlepšení rovnováhy a koordinace: pohyby a protažení kloubů a šlach, které zlepšují rovnováhu a koordinaci.
  3. Vylepšená funkce dýchacího ústrojí: „ne“kontrolované techniky dýchání, které zlepšují funkci dýchacího aparátu.
  4. Posílení imunitního systému: výzkumy ukázali, že Čchi kung posiluje imunitní systém.

To jsou pouze některé z mnoha výhod Čchi kungu.

prosím zkontrolujte
Udaná cena je za plný počet lekcí. Při pozdějším příhlášení bude cena upravena dle skutečnosti.

Krátká ukázka …

prosím zkontrolujte
Udaná cena je za plný počet lekcí. Při pozdějším příhlášení bude cena upravena dle skutečnosti.